Nowe obostrzenia od 27 marca 2021

Nowe obostrzenia od 27 marca 2021

Jesteśmy w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy.

Napór III fali jest bardzo silny - dziś to ponad 34 000 zakażeń. Sytuacja jest krytyczna - choć wciąż mamy bufor bezpieczeństwa, to zajętych jest już ponad 70% łóżek covidowych i respiratorów. Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Musimy zrobić wszystko, żeby uniknąć takiego scenariusza, jaki obserwowaliśmy w bogatych krajach zachodu kilkanaście miesięcy temu.

Trzeba powiedzieć wyraźnie - wąskim gardłem systemu nie są dziś ani sprzęt, ani dostępność łóżek i dobrze zorganizowana logistyka punktów szczepień. Jest nim brak lekarzy i pielęgniarek oraz personelu medycznego, które występują na całym świecie. Dobra wiadomość jest taka, że pracownicy polskiej służby zdrowia są już chronieni przez szczepionki.

To właśnie szczepionki są naszą podstawową bronią. Mamy możliwość podawania 10 000 000 dawek miesięcznie, lecz nie otrzymujemy ich wystarczającej ilości.

W ostatnich dniach i tygodniach codziennie rozmawiam i naciskam na przywódców europejskich i instytucje unijne, by zmusić firmy farmaceutyczne do zwiększenia dostaw i wywiązania się z zobowiązań. Będzie to jednym z priorytetów dzisiejszego posiedzenia Council of the European Union

Sytuacja jest krytyczna, dlatego musimy podjąć trudne, ale niezbędne kroki, które rok temu ochroniły Polskę przed I falą pandemii. Oto nowe zasady bezpieczeństwa, które będą obowiązywać przez najbliższe 2 tygodnie - do 9 kwietnia. Przypominam, że wszystkie dotychczasowe obostrzenia pozostają nadal w mocy.

⚠️ Od najbliższej soboty - 2️⃣7️⃣ marca:

➡️ zamykamy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane. Hurtownie i składy budowlane zapewniające ciągłość działania gospodarki pozostają otwarte.

➡️ na pocztach i placówkach pocztowych - zmniejszamy limit interesantów - tylko 1 osoba na 20m2

➡️ w miejscach kultu religijnego i kościołach wprowadzamy nowy limit osób i dystans - 1 osoba na 20m2, odstęp 1,5m, oczywiście obowiązkowe maseczki

➡️ salony fryzjerskie i urody - pozostają zamknięte do 9 kwietnia.

➡️ żłobki i przedszkola - również zostają zamknięte do 9 kwietnia. Dzieci pracowników służb mundurowych, lekarzy i medyków mogą uczęszczać do placówek opiekuńczych.

➡️ obiekty sportowe, korty i boiska - otwarte wyłącznie dla uprawiających sport zawodowo.

COVID-19 jest bezlitosny, atakuje wszystkich, nie zważając na nasze plany, marzenia, problemy gospodarcze i rodzinne. W obliczu tego wielkiego zagrożenia potrzebujemy solidarności i jedności. Dość z politycznymi przepychankami!

Apeluję do opozycji. Nie można kpić z wysiłków rządu jak to miało miejsce chociażby w przypadku szpitali tymczasowych. Dziś obowiązuje zasada - wszystkie ręce na pokład. Liczy się wyłącznie zdrowie i życie naszych najbliższych.

Mam też kolejną prośbę do wszystkich Polaków. Najbliższe Święta Wielkanocne spędźmy odpowiedzialnie, w ograniczonym gronie rodzinnym. Nadchodzący czas symbolizuje zwycięstwo nad śmiercią i nadzieję - a taką nadzieję dają też szczepionki. Dzięki Narodowemu Programowi Szczepień przeciw Covid-19 mamy dużą szansę, że będą to ostatnie takie święta.

Państwo polskie rzuciło wszystkie siły, środki i odwody dla ratowania zdrowia i życia Polaków. Ponieśliśmy olbrzymie koszty w wielu dziedzinach. Zjednoczmy się w tym kluczowym momencie i wspomóżmy wysiłki wszystkich służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.

Rok temu jako broń mieliśmy wyłącznie dyscyplinę i solidarność - dziś stoi za nami również nauka. Z każdą podaną dawką szczepionki jesteśmy bliżej zniesienia obostrzeń. Nie zmarnujmy tej wielkiej szansy. Zostańmy w domach.

????????????????????

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „KPRM |Sport od 27.03 do 9.04 działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego zamknięte np. korty tenisowe i Åcianki wspinaczkowe”

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „KPRM Obiekty kultu religijnego od 27.03 do 9.04 1,5 ဝံጂဂ max. 1 osoba na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5 m”

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „KPRM Salony urody od 27.03 do 9.04 X zamknięte salony urody, zakłady kosmetyczne oraz fryzjerskie”

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „KPRM Placówki handlowe, targ, poczta od 27.03 do 9.04 1 os/15 m2 1 os/20 m2 w sklepach do 100 m2 W sklepach powyżej 100 m2”Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „KPRM IHandel od 27.03 do 9.04 zamknięte centra galerie handlowe (za wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek drogerii, salonów prasowych, księgarni) zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe budowlane (ο powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług >2000m2)”

KONTAKT

BIURO POSELSKIE Posła Kazimierza Smolińskiego
ul. Łazienna 14 lok.3, 83-110 Tczew
tel: +48 607 336 177
biuro@kazimierzsmolinski.pl