Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Malborku, Szymankowie i Tczewie.

Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Malborku, Szymankowie i Tczewie.

Malbork. Szymankowo. Tczew.

Data, 1 września 1939, nigdy nie powinna być zapomniana ! Najpierw napad hitlerowskich Niemiec, a następnie Związku Sowieckiego na Polskę stanowi początek najmroczniejszego okresu Polski.

W Malborku, Szymankowie i Tczewie, Pan Poseł uczcił wszystkie osoby, które swoją heroiczna walką przyczyniły się do odzyskania wolnej Polski.

Podczas wszystkich uroczystości Pan Poseł Kazimierz Smoliński odczytał list Premiera Mateusz Morawiecki, który został skierowany do organizatorów i wszystkich zebranych.

⇒W Malborku uczestnicy modlili się za poległych oraz uczestniczyliśmy w Apelu Pamięci, który zakończył się złożeniem kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym te wydarzenia.

⇒W Szymankowie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Elbląskiej, następnie uczestnicy złożyli kwiaty na peronie pod tablicą pamiątkową.

⇒W Tczewie Pan Poseł uczestniczył w uroczystościach pod obeliskiem na Skwerze Bohaterów Szymankowa, gdzie delegacje uroczyście złożyły kwiaty i oddały hołd poległym.

⇒Na koniec uroczystości Pan Poseł złożył kwiaty wraz z swoim Asystentem Społecznym Łukasz Kowalski na grobie Michała Różanowskiego - jedną z pierwszych ofiar tragicznego 1939 roku i nadciągającego koszmaru wojny. Następnie złożyli kwiaty na grobie Poległych za Ojczyznę oraz na grobie Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walce z Niemcami w dniu 1 września 1939r.

Cześć i Chwała Bohaterom !!

#Pamiętamy

KONTAKT

BIURO POSELSKIE Posła Kazimierza Smolińskiego
ul. Łazienna 14 lok.3, 83-110 Tczew
tel: +48 607 336 177
biuro@kazimierzsmolinski.pl